Miej się na baczności na wakacjach w Czechach. Policjanci odebrali nowe bryki od BMW (wideo)

Nieoznakowane radiowozy marki BMW wpisały się już na dobre w polski krajobraz drogowy. Funkcjonariusze najczęściej korzystają z modelu 330i xDrive, z 252-konnym silnikiem 2.0 R4.

Wyjeżdżając poza nasze granice również powinniśmy strzec się przepisów. Nawet przy polskich stawkach mandatów, te rozdawane w innych krajach również potrafią boleśnie uderzyć w portfel.

Ale żeby kolarz dostał mandat od policjantów z nieoznakowanego BMW? “Ma talent” (wideo)

Na czeskie autostrady już wkrótce wyjedzie 10 zupełnie nowych egzemplarzy oznakowanych BMW. Nasi południowi sąsiedzi zdecydowali się jednak na nieco większy model.

BMW 540i xDrive Touring czeska policja
BMW 540i xDrive Touring czeska policja

Flotę tamtejszej policji zasilą BMW 540i xDrive Touring. Pod maską tego auta znajduje się 3.0 litrowy motor benzynowy. 6-cylindrowa jednostka generuje 333 konie mechaniczne oraz 450 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym przypadku 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna została natomiast ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Bezduszni Polacy cieszą się na widok płonącego radiowozu. “Żenujące komentarze” (wideo)

Łącznie w komendach pojawi się 70 egzemplarzy BMW 540i xDrive Touring. 40 z nich otrzyma typowe policyjne malowanie, pozostałe 30 będzie pełniło służbę jako nieoznakowany radiowóz.