Miał nie powstać, ale chyba jednak coś się święci. “Ferrari testuje nowy model tylko nocą” (wideo)

Ferrari wprowadziło na rynek model Roma w 2020 roku. Jest to najmniejsze i najtańsze coupe w gamie producenta, które swoim rozmiarem odpowiada nieco modelowi Portofino.

Pod maską pracuje 3.9 litrowe V8 biturbo, które generuje 620 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 760 niutonometrów. Wszystko to trafia wyłącznie na tylną oś.

Spokojne Ferrari Roma ma wyścigowy potencjał. Tym samochodem nie wyjedziesz na ulicę

Autem tym jesteśmy w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza natomiast 320 km/h, więc nie mamy tutaj do czynienia z zawalidrogą.

Przez krótki okres Ferrari planowało wprowadzenie modelu Roma Spider. Szybko jednak wycofano się z tej idei, aby nie zagrozić sukcesowi sprzedaży Ferrari Portofino.

Bardzo jednak możliwe, że Włosi mają zamiar wskrzesić ten projekt. Spotterowi udało się uchwycić w Maranello prototyp Romy w wersji Spider. Co ciekawe, kierowca testowy wybrał się na przejażdżkę w środku nocy.

Tajemniczy egzemplarz pod fabryką Ferrari. 820 KM hybryda trafi pod maskę Portofino? (wideo)

Bardzo więc możliwe, że wkrótce usłyszymy od Ferrari pewne wieści na ten temat. Być może klienci zachwyceni modelem Roma mają ochotę na wersję z otwieranym dachem. Wygląd egzemplarza bez kamuflażu również nie jest już żadną tajemnicą.