Mercedes “po cichaczu” pokazał nowe C63 AMG? “To będzie kosmicznie szybki samochód” (wideo)

Odwiedzając imprezy motoryzacyjne najwyższej światowej rangi istnieje szansa, że nie zdołasz dostrzec wszystkiego. Natłok ludzi i atrakcji potrafi przytłoczyć.

Mercedes postanowił sprawdzić, czy ktokolwiek zauważy, że na ich stoisku na Godwood Festival Of Speed pojawiła się zupełna nowość. Na jednym z podestów stanęła najmocniejsza odmiana Klasy C.

C63 AMG ma mieć 680 KM, ale “dźwięk silnika V8 puścisz sobie jedynie przez bluetooth” (wideo)

Hybrydowy model AMG C 63 był co prawda oklejony czymś w rodzaju kamuflażu, ale doskonale widać już wszelkie szczegóły. Całość jest jeszcze bardziej napompowana.

Nie bez przyczyny, bo pod nadwoziem skrywa się prawdziwy potwór. Nie jest to już niestety 4.0 litrowe V8, ale moc jaką generuje hybrydowy układ imponuje.

2.0 litrowa jednostka R4 w połączeniu z silnikami elektrycznymi ma zapewnić kierowcy aż 680 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego. Żaden z konkurentów nie oferuje aż tak wysokiej mocy.

Kupił Mercedesa-AMG G 63 Brabus 800 za 200 tys zł. Pod maską pracuje silniczek 1.5 (wideo)

Najprawdopodobniej już wkrótce zobaczymy oficjalną informację prasową. Poznamy wtedy osiągi tego modelu i zobaczymy z czym będzie się musiało zmierzyć Audi i BMW.