Kupił sobie dwa Mercedesy SLR McLaren i o nich zapomniał. “Smutny widok na parkingu” (wideo)

Posiadanie sporej kolekcji samochodów może być marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Nie jest to jednak tak kolorowe jak mogłoby się wydawać.

Duża liczba aut wymaga od właściciela jeszcze większej troski i generuje kolejne wydatki związane z utrzymaniem. Niestety, czasami możemy spotkać wyjątkowe samochody w nienajlepszym stanie.

Zostawił otwartego Maybacha 62 na parkingu. Zakurzona limuzyna krzyczy: “Weź mnie” (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo spacerował niedawno po jednym z parkingów podziemnych w Monako. Znalazł tam stojące obok siebie dwa egzemplarze Mercedesa SLR McLaren.

Jeden z nich to standardowe Coupe, drugi natomiast to Roadster. Najprawdopodobniej oba auta należą do jednego właściciela, ale niestety, chyba o nich już zapomniał.

Dość mocno zakurzone auta nie pamiętają już jak wygląda słońce. Bardzo możliwe, że ich posiadacz jeździ na co dzień czymś innym, a widoczne na nagraniu pojazdy traktuje jako inwestycję.

Już teraz Mercedes SLR McLaren mocno rośnie na wartości, a wkrótce będzie to jeszcze szybszy proces. Warto by było jednak zadbać o stan posiadanych egzemplarzy i od czasu do czasu chociaż je „rozruszać”.

Zmęczył się odpalając 7 z 9 swoich SLR-ów. Zamówił jeszcze 5 aut za 63 miliony zł (wideo)

A jest tutaj czym jeździć, gdyż pod maską mamy do czynienia z 5.5 litrowym silnikiem V8. 626 koni mechanicznych napędzających tylną oś potrafi katapultować SLR’a do 100 km/h w 3,8 sekundy.