Kryzys? jaki kryzys? Polacy mają chęć na Bugatti. Niebawem będzie można je kupić w Katowicach

Bardzo możliwe, że słyszałeś już o Grupie Pietrzak. Jest to jedyny w Polsce, oficjalny przedstawiciel marek takich jak Pagani czy Koenigsegg. Mają oni w swoim portfolio również ofertę samochodów Ferrari czy Maserati.

Zarząd uznał jednak, że stać ich na jeszcze więcej. Właśnie poinformowano nas, że w Katowicach zostanie otwarty showroom Bugatti. Oznacza to, że zamożni klienci będą mogli w Polsce zamówić jedne z najbardziej pożądanych aut na świecie.

Bugatti Chiron Super Sport Pur Sport
Bugatti Chiron Super Sport Pur Sport

To oficjalnie pierwsze polskie Pagani. Huayra Roadster opuściła salon w Katowicach (wideo)

O zakupie modelu Chiron można już zapomnieć, gdyż wszystkie 500 egzemplarzy znalazło już swoich nabywców. Wkrótce jednak w ofercie Bugatti pojawi się coś zupełnie nowego.

Niektórzy klienci mieli już możliwość skonfigurowania i zamówienia swojego egzemplarza. Mamy nadzieję, że na polskich drogach pojawi się jeszcze więcej tak wyszukanych hypercarów.

Oprócz samej sprzedaży, katowicka siedziba będzie również prowadziła serwis aut marki Bugatti. Znacznie ułatwi to życie kilku Polakom, którzy posiadają w swojej kolekcji takie samochody.

Bugatti Chiron serwis
Bugatti Chiron serwis

Przez ostatnich kilka lat Bugatti oferowało model Chiron. W zależności od wariantu, jego 8.0 litrowy silnik W16 generuje 1500 lub 1600 koni mechanicznych.

Sprzedano 500 egzemplarzy tego auta, ale znalazło się też coś dla jeszcze bardziej wymagających klientów. Powstały jeszcze mocniej limitowane modele bazujące na technologii Chirona. Mowa tutaj o Centodieci czy Divo.

Jest też wyczynowe Bugatti Bolide, które nie posiada homologacji drogowej i jest przeznaczone do użytku wyłącznie na torach wyścigowych. Niedawno rozpoczęli współpracę z Rimacem, dzięki czemu wkrótce do oferty trafią naprawdę emocjonujące auta elektryczne.

Bugatti Chiron Rimac Nevera
Bugatti Chiron Rimac Nevera

Ktoś chce zarobić 24 mln zł na swoim szczęściu. Wystawił 1 z 10 Bugatti z ogromną przebitką

Chcąc stać się posiadaczem jednego z aut tej marki trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej kilkunastu milionów złotych. Najdroższe modele wyceniane były na ponad 50 milionów złotych.