Kolarz rozpędził się do 202 km/h na autostradzie. “Za plecami miał Mercedesa AMG” (wideo)

Z jaką prędkością jeździsz na rowerze? Spacerowo jest to około 15 km/h, szybsze tempo to już okolice 25-30 km/h. Są też oczywiście kolarze szosowi, którzy pędzą i dwukrotnie szybciej.

To jednak nie wszystko. Wielu zawodników próbuje osiągnąć jeszcze wyższe prędkości. Wśród prób bez jakichkolwiek ułatwień najlepszy wynik to 144 km/h, rekord ten należy do Todda Reicherta.

Rowerzysta ma gdzieś czerwone światła. “Taka równa trasa, żal się zatrzymywać” (wideo)

Jeśli wydaje Ci się, że nie da się już zrobić tego lepiej, to jesteś w błędzie. Są też rekordy ustanawiane w nieco inny sposób. Ułatwia się kolarzom jazdę niwelując opór powietrza.

Wtedy przed takim rowerzystą jedzie samochód ze specjalną przyczepką. Jedną z prób, wykonanych w 2017 roku, możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

40-latek rozpędził się do 202 km/h na publicznej autostradzie, pędząc za Subaru Imprezą WRX. Tuż za nim podążali właściciele sportowych aut takich jak Audi R8, Mercedes-AMG C43 czy Lamborghini Gallardo.

Awantura z rowerzystą na przejściu dla pieszych. “To dlaczego mnie nie przejechałeś?!” (wideo)

Obecnie rekord prędkości w jeździe na rowerze za samochodem wynosi 268 km/h. Dokonał tego Holender Fred Rompelberg, na wyschniętym jeziorze Bonneville Salt Flats.