Jazda asfaltem mu się znudziła. Wziął swoje AMG na off-road. “Aż podskoczył z wrażenia” (wideo)

Usportowione wersje standardowych samochodów nie bardzo nadają się do zjazdu z utwardzonych dróg. Oczywiście, o ile nie mamy do czynienia z autem typu SUV.

Właściciel Mercedesa CLS 63 AMG tym się jednak nie przejmuje. Uznał, że skoro posiada napęd na wszystkie koła 4MATIC, to bez problemu poradzi sobie na bezdrożach.

“Fura od AMG, a mieszkanie w kurniku”. Rosjanin przewalił swoje ruble na dobro Zachodu (wideo)

W pewnym momencie postanowił zjechać z asfaltu na pole. Musiał pokonać dosyć stromy zjazd, ale nie bardzo go to wystraszyło przed podjęciem takiej próby.

Jedno z kół aż oderwało się na chwilę w powietrze i wisiało kilkanaście centymetrów nad podłożem. Z zewnątrz wyglądało to dość spektakularnie, szczególnie biorąc pod uwagę z jakim autem mamy do czynienia.

Pod maską tego 4-drzwiowego coupe pracuje 5.5 litrowy silnik V8 biturbo. Generuje on 557 koni mechanicznych w wersji CLS 63 lub 585 koni mechanicznych w CLS 63 S.

Czarnym Mercedesem CLS AMG poszedł bokiem przed kamerą. Po kamieniach i poboczu (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w najmocniejszej odmianie z napędem 4MATIC wynosi tylko 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna standardowo ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez w218_spb (@amg.storm)