Do jazdy tym Ferrari wystarczy tylko jedna ręka. Zwariujesz, gdy zajrzysz do jego wnętrza (wideo)

Niestety każdemu z nas może się przydarzyć wypadek. Niektóre z nich są na tyle poważne, że są w stanie całkowicie zmienić resztę naszego życia, robiąc z nas osoby niepełnosprawne.

Istnieje wiele sposobów na ułatwienie funkcjonowania ludziom, którzy mają bezwład rąk, nóg, lub inne podobne problemy. Dostosowuje się do ich potrzeb nawet samochody.

Na co dzień śmiga Audi RS6 C7. Bezwład nóg nie przeszkodził mu w realizacji marzeń (wideo)

Z pewnością już o takich autach słyszałeś. Ale czy wiedziałeś, że jest firma, która przerobiła tak jeden z modeli marki Ferrari? Możesz go zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Ferrari 458 Spider Paravan
Ferrari 458 Spider Paravan

Projekt firmy Paravan bazuje na Ferrari 458 Spider. Producent wymontował z niego kierownicę, a na tunelu centralnym zamontował joystick. Przy jego pomocy można dodawać gazu, hamować oraz skręcać kołami.

Za napęd nadal odpowiada 4.5 litrowy, wolnossący silnik V8, który generuje moc 570 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 540 niutonometrów.

W seryjnej postaci model 458 Spider potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi natomiast 320 km/h.

Mimo paraliżu obu nóg kupił sobie nowe BMW M4 Competition. Ma “pod ręką” 510 KM (wideo)

NIe jesteśmy przekonani, czy czulibyśmy się pewnie przy wysokiej prędkości bez trzymania obiema rękami koła kierownicy. Jesteśmy jednak pełni podziwu, że udało się coś takiego stworzyć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rari Club (@rari_club)

Tutaj możesz zobaczyć jeden z pierwszych testów auta, jeszcze bez demontażu kierownicy.