Czerwonym “bolidem” Ferrari zaszalał w tunelu. “Jeszcze nigdy tak szybko nie jechałem” (wideo)

Czytając dane techniczne udostępnione przez włoskiego producenta z Maranello często przecieramy oczy ze zdziwienia. Samochody marki Ferrari potrafią być naprawdę szybkie.

Nieoferowany już model F8 Tributo skrywa w komorze silnika 3.9 litrową jednostkę V8, która generuje aż 720 koni mechanicznych. Trafiają one na tylną oś razem z 770 niutonometrami momentu obrotowego.

Ferrari zrobiło go w bambuko. Maksymalną prędkość F8 Tributo sprawdził sobie sam (wideo)

Według włoskich deklaracji, samochód ten potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h również nie trwa długo, bo tylko 7,8 sekundy.

Ferrari podaje, że maksymalna prędkość, jaką będziesz w stanie osiągnąć modelem F8 Tributo to 340 km/h. Właściciel czerwonego egzemplarza z załączonego nagrania wideo ma jednak inne zdanie.

Wjeżdżając do tunelu wcisnął gaz do dechy i nie mógł uwierzyć we wskazania prędkościomierza. Seryjnym egzemplarzem udało mu się osiągnąć ponad 360 km/h.

Mercem-AMG E 63 przeciął tunel z prędkością 300 km/h. “Aż zapiszczał z podjarki” (wideo)

Zrobił to jednak w najgorszy z możliwych sposobów, czyli w ruchu publicznym i łamiąc wszelkie ograniczenia prędkości. Kierowcy poruszający się tym tunelem musieli być przerażeni gdy wyprzedzało ich Ferrari z taką szybkością.