BMW M240i xDrive wzięte w kleszcze przez dwa Audi z Quattro. “Zero szans na wygraną” (wideo)

Wyścig zaprezentowany na załączonym nagraniu wideo ma nam uświadomić jakiego postępu dokonano w motoryzacji na przestrzeni ostatnich 10 lat. Właśnie tyle wynosi różnica między najstarszym a najnowszym autem w zestawieniu.

Pierwszym z zawodników jest Audi S3 Limousine. Jest to idealny samochód do codziennego użytkowania, który pod maską skrywa 2.0 litrową jednostkę benzynową generującą 310 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów.

Podnieśli moc jego BMW M240i do 450 KM. Gość z M3 nieźle się napocił podczas wyścigu (wideo)

Tuż obok stoi BMW M240i xDrive, czyli obecnie najszybsza Seria 2 w ofercie BMW. Za napęd odpowiada tam 3.0 litrowy motor R6, który wytwarza 374 konie mechaniczne oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Ostatnim zawodnikiem jest „staruszek” w postaci pierwszej generacji Audi RS3 Sportback. Egzemplarz wyprodukowany w 2012 roku cieszy właściciela 2.5 litrowym silnikiem R5 o mocy 340 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym 450 niutonometrów.

Nawet nie podskakuj ze swoim Audi R8 do tego starego RS3. “Nie ma na niego mocnych” (wideo)

Swego czasu Audi RS3 było jednym z najszybszych w swojej klasie. Teraz możemy się przekonać, że auta stojące w ofercie o poziom niżej przewyższają go osiągami.