Bezprzewodowo zaktualizuj system w swoim Volvo. Nowa wersja Apple CarPlay robi wrażenie

Wszystkie współczesne modele Volvo posiadają bardzo podobny układ deski rozdzielczej. W jej centralnym punkcie znajduje się sporych rozmiarów, pionowy ekran dotykowy.

Użytkownicy smartfonów marki Apple mogli nie być do końca zadowoleni z działania funkcji CarPlay. Teraz producent postanowił ją dość znacznie odmienić.

Sprawdź wersję oprogramowania w swoim Porsche. Teraz Apple CarPlay bezprzewodowo

Do tej pory okno Apple CarPlay zajmowało tylko niewielką część całego ekranu. Teraz zostało ono rozbudowane na całą jego powierzchnię, co wygląda naprawdę dobrze i znacznie ułatwia korzystanie z systemu.

Volvo Apple CarPlay
Volvo Apple CarPlay

Aby skorzystać z tej funkcji w swoim Volvo wystarczy zaakceptować instalację nowej aktualizacji. Przebiega ona w trybie OTA (over the air), czyli nie musimy nawet wybierać się w tym celu do serwisu.

Samochód będzie potrzebował na to około 90 minut. W tym czasie auto musi być zamknięte i nie można z niego korzystać. Warto więc dobrze to zaplanować, chociażby uruchamiając aktualizację w nocy.

Możesz wyrzucić kabel USB z SEATa. Apple CarPlay i Android Auto już bezprzewodowo

Mamy właśnie do dyspozycji elektryczne Volvo XC40 Recharge, w którym przeprowadziliśmy update systemu. Wszystko działa bez zarzutu, ale do obsługi Apple CarPlay konieczne jest podłączenie iPhone poprzez kabel USB.