Aston Martin faktycznie nie nadaje się do obsługi F1. “Prawie wydachował auto medyczne” (wideo)

Na torach wyścigowych, podczas grand prix Formuły 1, nie zobaczysz tylko i wyłącznie bolidów. Od czasu do czasu po nitce przejeżdża auto bezpieczeństwa oraz samochód medyczny.

W obecnym sezonie dwóch producentów dostarcza specjalnie przygotowane samochody. Mercedes-AMG zapewnił nowego AMG GT Black Series oraz AMG GT 63 S 4-Drzwiowe Coupe.

Mercedes-AMG wprowadził zmiany w F1. Jest nowy samochód bezpieczeństwa i auto medyczne

Oprócz tego, na niektórych wyścigach pojawiają się samochody marki Aston Martin. Kierowcy F1 narzekali, że auta te nie za bardzo się do tego nadają, bo są zbyt wolne.

Tym razem możesz zobaczyć przykład, że samochód medyczny w postaci Astona DBX nie najlepiej radzi sobie na zakrętach. Pokonując jeden z łuków dosłownie stanął na dwóch kołach.

Na szczęście nie było to aż tak mocne przechylenie, żeby doprowadzić do dachowania. Z pewnością jednak kierowca miał już bieliznę do wymiany. Wyglądało to bardzo spektakularnie.

Max Verstappen narzeka na 510-konnego Aston Martina V8 Vantage. Nazwał go “żółwiem”

Pod maską tego SUV-a pracuje 4.0 litrowy silnik V8 produkcji AMG. Generuje on 550 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.