Za 175 000 zł Twoje Porsche przejedzie 20 km o 4 s szybciej. Tyle kosztuje pakiet do GT3 (wideo)

Od jakiegoś czasu w oficjalnym sklepie z akcesoriami Porsche możesz znaleźć części przygotowane przez tunera Manthey Racing. Firma ta ma bardzo prostą filozofię działania.

Ich celem jest sprawienie, aby samochód był szybszy, ale bez zwiększania mocy silnika. Stosuje się więc redukcję masy, modyfikacje aerodynamiki czy ustawień zawieszenia.

Porsche 911 GT3 z pakietem Manthey Racing. Mocy nie przybyło, a i tak będzie dużo szybciej

Teraz pochwalono się pakietem dla Porsche 911 GT3 generacji 992. Egzemplarzowi zmodyfikowanemu przez Manthey Racing udało się pobić czas okrążenia toru Nurburgring o 4.19 sekundy.

Zestaw składa się między innymi z 20- i 21-calowych felg, które są o 7 kilogramów lżejsze od seryjnych. Te na tylnej osi posiadają również specjalne karbonowe „kołpaki”, tzw. turbofans, które optymalizują aerodynamikę.

Do tego mamy nową dokładkę przedniego zderzaka, nieco wyżej delikatne lotki, większe tylne skrzydło, nowy dyfuzor oraz progi boczne. Jest też nowe gwintowane zawieszenie oraz zmodyfikowane kanały powietrzne pod podwoziem.

Już wiemy po co Manthey Racing w oficjalnym sklepie Porsche. Jest nowy rekord Ringu (wideo)

Mając ochotę na taki zestaw musisz się przygotować na wydatek 37 911 euro, czyli według aktualnego kursu około 174 000 złotych. Co ważne, kupując pakiet od Manthey Racing nie stracisz gwarancji na swoje Porsche 911 GT3.