Wziął Cayenne Turbo GT, bo słyszał, że jest “the best”. Nie mógł zgubić 2x tańszego BMW (wideo)

Są takie osoby, które chcą mieć jak największą pewność, że nie trafią na drodze na nikogo, kto ich pokona. Kupują wtedy najszybszy wariant danego modelu, lub po prostu najszybszy samochód w swojej klasie.

Właśnie taką decyzję podjął gość widoczny na załączonym nagraniu wideo. Udał się on do salonu Porsche i poprosił o SUV-a z największym potencjałem.

Tak pędzi Cayenne Turbo GT. Znacznie przebił prędkość deklarowaną przez producenta (wideo)

Doradca skierował się z nim ku modelowi Cayenne Turbo GT. Pod maską pracuje 4.0 litrowy silnik V8 biturbo, który generuje moc 640 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 850 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 300 km/h. Nie ma obecnie lepiej prowadzącego się i szybszego na torze wyścigowym SUV-a.

Gość zapomniał jednak, że istnieją jeszcze auta, które poddawane są modyfikacjom. Mocno się zdziwił gdy na jego tylnym zderzaku trzymał się kolega z BMW X3 M Competition.

BMW X3 M szybsze niż M5 CS. Przyspiesza do setki w mniej niż 3 sekundy. “Potwór!” (wideo)

Seryjnie samochód ten napędzany jest 3.0 litrowym silnikiem R6 o mocy 510 koni mechanicznych. Obecnie kierowca ma do dyspozycji dokładnie taką samą moc jak rywal ze Stuttgartu.