Wydali po 400 tys. zł na tuning Audi RS Q8. Jeden z nich dostał w zamian dużo więcej (wideo)

Oferta firm zajmujących się tuningiem samochodów staje się coraz szersza. Co rusz słyszymy o kolejnym nowym pakiecie dla jeszcze innego modelu.

Czasami klienci rozważający tego typu zabieg na swoim aucie sami nie wiedzą już co wybrać. Można przy tym wydać naprawdę sporą sumę pieniędzy, szczególnie jeśli w grę wchodzi modyfikacja drogiego auta.

Oddał Veyrona do Mansory, więc sprzedaje seryjne felgi. Podpasują do Mercedesa Sprintera

Jednym z dobrych przykładów jest Audi RS Q8. Sportowy SUV z Ingolstadt skrywa pod maską 4.0 litrowy silnik V8, który generuje moc 600 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Jego karoserię możesz ozdobić wykonanym w pełni z karbonu pakietem stylistycznym od Mansory. W cenie, która oscyluje w granicach 400 tysięcy złotych brutto, otrzymasz również ogromne, 24-calowe felgi.

Bardzo podobną kwotę możesz wydać na przykład u ABT-a. Niemiecki tuner da Ci w zamian jednak trochę więcej. Oprócz pakietu stylistycznego z zewnątrz oraz felg dostaniesz również nowe wykończenie wnętrza, oraz wzrost mocy silnika.

Abt Audi RS4-S Avant Quattro. Ten “rodzinny bombowiec” robi 0-100 km/h w 3,49 s (wideo)

Po wizycie u ABT 4.0 litrowe V8 będzie generowało 740 koni mechanicznych oraz 920 niutonometrów. Zestaw ABT RS Q8-R dodatkowo jest limitowany. Na całym świecie zbudowanych zostanie tylko 125 samochodów, z czego 3 trafią do Polski.