Wiemy kiedy spodziewać się Ferrari Purosangue. Gruby portfel nie starczy do zakupu SUV-a z V12

Ferrari przedstawiło właśnie oficjalnie trochę planów dotyczących swojej przyszłości. Najszybciej się zbliżającą i najbardziej ekscytującą nowością jest oczywiście pierwszy SUV tej włoskiej marki.

Teraz już wiemy, że jego premiera odbędzie się we wrześniu. Podano również informację, że pod maską pojawi się wolnossący silnik V12. Możemy liczyć na moc w okolicach 800 koni mechanicznych.

Wygląd Ferrari Purosangue oficjalnie ujawniony. Nadal nie wiemy co znajdzie się pod maską

Zakup SUV-a Ferrari nie będzie jednak łatwy. Nie wystarczy gruby portfel, trzeba będzie mieć jeszcze trochę szczęścia. Producent zamierza ograniczyć jego dostępność.

Łącznie, liczba sprzedanych egzemplarzy modelu Purosangue, ma zajmować około 20 procent wszystkich wyjeżdżających z salonów Ferrari aut. To zupełnie odmienne podejście niż w przypadku Bentleya czy Lamborghini, gdzie SUV-y ciągle notują rekordy.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Dowiedzieliśmy się również, że do 2026 roku w ofercie Ferrari pojawi się aż 15 nowych samochodów. Wkrótce powinniśmy ujrzeć następcę modelu LaFerrari, a w pełni elektryczny samochód zobaczymy w roku 2025.

80 Ferrari Monza SP w jednym miejscu. “Musiał się wyróżnić z tłumu swoim stylem jazdy” (wideo)

Do 2026 roku jedynie 40 procent modeli Ferrari będzie nadal posiadało czysto spalinowy napęd. 55 procent zajmą hybrydy, a zaledwie 5 procent przeznaczone będzie dla elektryków.