Tym modelem Volkswagen zamierza zniszczyć Teslę. ID.Aero trafi na rynek w 2023 roku

Nareszcie Volkswagen zaprezentował nam więcej informacji i grafik dotyczących modelu ID.Aero. Co prawda jest to dopiero koncept, ale już wkrótce poznamy wersję produkcyjną.

Model ten uznawany jest jako elektryczny następca Passata. Nie mamy tu do czynienia z sedanem, tylko z liftbackiem, czyli otwierając klapę bagażnika podniesiemy wraz z nią tylną szybę.

Volkswagen ID.Aero
Volkswagen ID.Aero

Tak ma wyglądać Volkswagen ID.Aero, czyli następca kultowego VW Passata. 700 km zasięgu

Auto pierwotnie trafi na rynek chiński, ale po krótkiej chwili otrzymamy go również i my, w delikatnie zmienionej formie. Produkcja europejskiej wersji ruszy w połowie września 2023 roku.

Volkswagen ID.Aero będzie oferowany również w wersji Variant, czyli kombi. W tym przypadku taśma produkcyjna ruszy w połowie czerwca 2024 roku.

Volkswagen ID.Aero
Volkswagen ID.Aero

Nie znamy jeszcze danych technicznych dotyczących mocy czy pojemności akumulatorów. Niemcy pochwalili się jedynie orientacyjnym zasięgiem, który ma wynosić do 620 kilometrów.

Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Bardzo możliwe, że otrzymamy akumulatory o pojemności 77 kWh, a najmocniejsza wersja silnikowa zaoferuje napęd na wszystkie koła i 299 koni mechanicznych. No ale być może VW szykuje dla nas jakąś niespodziankę w tej kwestii.