To jedyna okazja na zakup nowego BMW M4 z mniejszym grillem. “Będą się o niego zabijać”

Już od dłuższego czasu w świecie motoryzacji krążyły plotki na temat specjalnego modelu od BMW, który miał być zaprezentowany na 50-lecie oddziału M. W końcu możemy zobaczyć, jak wygląda.

Na mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia zamaskowanego egzemplarza. Samochód bazujący na BMW M4 ma być hołdem dla modelu 3.0 CSL z lat 70-tych ubiegłego wieku.

BMW szykuje model dla najlepszych klientów. Limitowana “bawarka” za prawie 3 mln zł

Z przodu, przede wszystkim, widzimy dużo mniejszych rozmiarów grill. To właśnie ten element stylistyczny wywołuje największe kontrowersje w przypadku standardowego BMW M4.

W tylnej części nadwozia dominują poszerzone nadkola oraz wielki spojler na klapie bagażnika. Dodatkowo jest też lotka na dachu, która również nawiązuje do klasycznego modelu.

Nadal nie wiemy jednak co siedzi pod maską. Raczej na pewno będzie to 3.0 litrowy motor R6, ale nie mamy pojęcia o jakiej mocy. Mówi się o liczbie z zakresu między 560 a nawet 600 koni mechanicznych.

BMW M4 CSL za 900 tys. zł to najszybsze auto w historii marki. “Inne nie mają podjazdu” (wideo)

BMW M4 3.0 CSL Hommage, choć oficjalnej pełnej nazwy jeszcze nie znamy, najprawdopodobniej będzie mocno limitowane i bardzo drogie. Będzie mogło ją kupić zaledwie 50 klientów, a każde auto ma być wycenione nawet na 2 800 000 złotych.