Ten Viper przyspiesza od 100 do 200 km/h w 3 s. “Szok, że hamownia to wytrzymała” (wideo)

Słysząc o tym, że jakiś samochód legitymuje się mocą 1000 koni mechanicznych, każdy z miłośników motoryzacji robi „wow”. Jest to magiczna bariera, która kojarzy się nam najczęściej z piekielnie szybkim Bugatti Veyronem.

Są też oczywiście samochody, które posiadają jeszcze wyższy potencjał. Wiele z nich jest tworem tunerów, którzy samodzielnie zmodyfikowali jednostki napędowe.

Wyrzucił spod maski GR Supry silnik BMW. Teraz 900-konne 2JZ terroryzuje hamownię (wideo)

Jednym z doskonałych przykładów jest Dodge Viper ACR widoczny na załączonym nagraniu wideo. W seryjnym wydaniu pod jego maską pracuje 8.4 litrowy silnik V10, który generuje 649 koni mechanicznych.

Białe auto, które zainstalowano na hamowni przeszło natomiast znaczne przeróbki. Teraz kierowca ma do dyspozycji podwójnie doładowany motor, którego pojemność zwiększyła się do 9.0 litrów.

Moc jaka pojawia się na tylnych kołach to ponad 2 500 koni mechanicznych, a moment obrotowy przekracza 2 700 niutonometrów. Oznacza to naprawdę niezłe osiągi.

Kierowca 1300-konnego Dodge Vipera nie mógł uwierzyć, że tak jeździ seryjna Tesla Model S Plaid (wideo)

Przy prędkościach do 100 km/h nie możemy liczyć na nic specjalnego, ale powyżej jest już dosłownie „odlot”. Czas przyspieszenia od 100 do 200 km/h to zaledwie 3 sekundy.