Tak ma wyglądać Volkswagen ID.Aero, czyli następca kultowego VW Passata. 700 km zasięgu

Jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 27 czerwca, zobaczymy produkcyjną wersję nowego modelu Volkswagena. Nazwany ID.Aero będzie w pełni elektryczną limuzyną, zapowiadaną poniekąd jako następca legendarnego Passata.

Samochód ten powstanie na platformie MEB, ale dokładne szczegóły techniczne nie są jeszcze znane. Ma on natomiast umożliwić przejechanie nawet do 700 kilometrów zasięgu i według niektórych plotek najmocniejsza wersja może generować nawet ponad 300 koni mechanicznych.

Według zdobytych przez nas informacji, Volkswagen ID.Aero trafi na polski rynek w drugiej połowie września 2023 roku. W podobnym czasie do oferty trafi Touareg po faceliftingu, a kilka tygodni później zakończy się produkcja Passata Variant.

2024 Volkswagen Passat B9
2024 Volkswagen Passat B9 fot. kolesa.ru

W czerwcu 2024 roku do oferty dołączy ID.Aero w wersji Variant. Zbiegnie się to w czasie z rynkową premierą Volkswagena Golfa po liftingu.

Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Na samym początku 2024 roku Volkswagen wprowadzi na rynek również dwa zupełnie nowe modele. Będzie to trzecia generacja Tiguana oraz Passat w wydaniu B9.