Tak brzmi Ferrari za ponad 3 miliony złotych. 812 Competizione da Twoim uszom popalić (wideo)

Brzmienie jednostki napędowej na postoju, nawet tej bardzo mocnej, nie zawsze jest imponujące. Zazwyczaj najciekawszy efekt akustyczny uzyskuje się pod jej obciążeniem.

Jest też jednak przypadek, w którym również gdy auto jest zaparkowane możemy się cieszyć bardzo donośnym dźwiękiem pracujących cylindrów. Mowa tutaj o zimnym rozruchu.

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione tył

Polak odebrał 1 z 999 egzemplarzy Ferrari 812 Competizione. 830 KM ryczy jak szalone (wideo)

Publikowane w sieci nagrania ukazujące coldstart sportowych maszyn cieszą się sporą popularnością. Na załączonym filmie możesz posłuchać jak w takiej sytuacji brzmi nowe Ferrari 812 Competizione.

To limitowany włoski supersamochód, pod którego maską znajduje się 830-konny silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Wolnossąca jednostka generuje 692 niutonometry momentu obrotowego.

Trafiają one wyłącznie na tylną oś i pozwalają na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 2,85 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi tutaj 340 km/h.

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione przód

Koszt zakupu Ferrari 812 Competizione zaczyna się od około 580 000 euro. Mówimy tutaj oczywiście o kwocie jeszcze bez podatków. Przekroczenie bariery 3 milionów złotych nie jest zatem żadnym problemem.

Nie był zadowolony z wnętrza swojego Ferrari 812 GTS. “Polacy zrobili mu je lepiej” (wideo)

Na szczęście, nie musisz się martwić, że brakuje Ci „kilku stówek”. Wszystkie egzemplarze znalazły już swoich właścicieli i Ferrari nie przyjmie już od Ciebie zamówienia.