Sezon szpanerów w Sopocie rozpoczęty! Ferrari wjechał w tyłek nowiutkiego Audi RS3 Limousine

Podczas okresu wakacyjnego podnosi się natężenie sportowych samochodów na drogach. Największe prawdopodobieństwo ich spotkania jest w miejscowościach bardzo chętnie odwiedzanych przez urlopowiczów.

Jednym z takich miast jest Sopot. Na wąskich uliczkach bardzo często można spotkać drogie i luksusowe auta, których właściciele oczywiście lubią się pokazać.

Drogą rowerową omijał korki w Sopocie. “Nie po to kupił Maybacha za banię, żeby stać w korkach”

Niestety, szpanowanie nie zawsze kończy się bez problemów. Boleśnie przekonali się o tym kierowcy odwiedzający niedawno sam środek Trójmiasta.

Ferrari California
Ferrari California

Doszło do dosyć poważnie wyglądającej kolizji między dwoma szybkimi autami. Kierowca Ferrari California najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej ostrożności i wylądował na bagażniku Audi RS3 Limousine.

Mamy nadzieję, że nikomu nic poważnego się nie stało. Samochody natomiast będą wymagały długiej i kosztownej wizyty w serwisie. W te wakacje już raczej nie pojeżdżą.

Pod maską Audi RS3 pracuje 2.5 litrowy silnik TFSI, który generuje 400 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Oficjalnie czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi 3,8 sekundy, ale w praktyce wygląda to nieco lepiej.

Audi RS3 Limousine
Audi RS3 Limousine

Młodzieniaszek wyjechał BMW z kumplami na Sopot: miał być drift na śniegu, a wyszedł szok i niedowierzanie (wideo)

Ferrari California napędzana jest natomiast 4.3 litrowym V8. Kierowca ma do dyspozycji 460 koni mechanicznych i 485 niutonometrów momentu obrotowego. Tutaj sprint do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy.

Źródło: Facebook / Moto3m – Trójmiejska Motoryzacja