Porsche już się nie kryje z nowym 911 GT3 RS. Śmiga po torze bez grama kamuflażu (wideo)

Wiele osób było przekonanych, że podczas tegorocznej edycji Goodwood Festival Of Speed Porsche zaprezentuje światu oficjalnie najbardziej hardkorową wersję nowej 911’stki. Tak się jednak nie stało.

Na premierę Porsche 911 GT3 RS musimy więc jeszcze chwilę poczekać. My natomiast wiemy już jak ona wygląda. Owszem, nagrania z jej udziałem krążą po sieci od dość dawna, ale teraz przyłapano to auto bez jakiegokolwiek kamuflażu.

Cayman GT4 RS najlepszym autem sportowym? To jakie musi być Porsche 911 GT3 RS? (wideo)

Na karoserii nie widać już żadnych taśm czy maskowań. Auto widoczne na załączonym nagraniu wideo najprawdopodobniej jest już w formie produkcyjnej.

Liczba wlotów, przetłoczeń i elementów aerodynamiki robi ogromne wrażenie. Nowe GT3 RS wygląda jak żywcem wyciągnięte z toru wyścigowego i wysłane do wydziału komunikacji w celu zarejestrowania jako samochód osobowy.

Oczywiście najbardziej szokuje rozmiar tylnego spojlera. Nadal jesteśmy w szoku, że tak duża „płetwa” otrzymała homologację drogową. Na ulicy będzie to wyglądało naprawdę spektakularnie.

W komorze silnika 911 GT3 RS znajdziemy 6-cylindrowego boksera o pojemności 4.0 litrów. W wersji GT3 generuje on 510 koni mechanicznych, tutaj będzie ich nieco więcej, ale bez znacznego skoku w górę.

Przegoniliśmy na torze wszystkie modele z oferty Porsche. “Za 718 GT4 RS można oddać nerkę”

Do premiery nowego wariantu Porsche najprawdopodobniej zostały już tylko tygodnie. Po przejażdżce na torze wyścigowym modelem 718 Cayman GT4 RS nie potrafimy sobie wyobrazić jakim cudem GT3 RS będzie od niego jeszcze lepsze.