Poprawili najlepsze Lamborghini w historii. “Nie mieliśmy przy nim zbyt dużo do roboty” (wideo)

Jedno z najnowszych wcieleń Lamborghini Huracana, czyli wariant STO, często jest określany mianem najlepszego modelu tego włoskiego producenta w historii. Dziennikarze i klienci są nim wręcz zachwyceni.

Przepis na samochód był prosty. Wystarczyło dostosować do ruchu drogowego wersję wyścigową. Stąd oznaczenie STO, które jest skrótem od Super Trofeo Omologato.

Lamborghini Huracan STO Novitec
Lamborghini Huracan STO Novitec

Pokazał ile radości daje Huracan STO na torze. “To najlepsze Lamborghini w historii”(wideo)

Za przyspieszanie odpowiada tam standardowo 5.2 litrowy silnik V10 o mocy 640 koni mechanicznych. Niestandardowy jest natomiast napęd wyłącznie na tylną oś.

Jeden z największych tunerów, zajmujących się również autami marki Lamborghini, postanowił, że musi mieć coś dla tego modelu w swojej ofercie. Zmian nie mogło być jednak zbyt dużo.

Lamborghini Huracan STO Novitec
Lamborghini Huracan STO Novitec

Najbardziej widoczną są nowe felgi w rozmiarze 20 i 21 cali, opracowane wspólnie z firmą Vossen. Klient może również zamówić gwintowane zawieszenie z regulacją twardości lub same sprężyny z możliwością zmiany prześwitu.

Do modyfikacji wizualnych można też zaliczyć kilka elementów z karbonu. Klient ma do dyspozycji całe progi, nakładki na lusterka oraz boczne wloty powietrza.

Wisienką na torcie jest układ wydechowy, który wyciąga z V10 jeszcze piękniejszą barwę dźwięku. Opcjonalnie może on być wykonany z lekkiego stopu INCONEL i posiadać klapki sterowane bezprzewodowo.

Lamborghini Huracan STO Novitec
Lamborghini Huracan STO Novitec

Kupił Lamborghini i z niego nie wysiada. Rozgrzał wydech Huracana STO do czerwoności (wideo)

W ten oto sposób perfekcyjne Lamborghini Huracan STO stało się jeszcze bardziej perfekcyjne. Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć i usłyszeć je w akcji.