Oto nowe Cupra Leon i Cupra Formentor. Koniec z 2.0 l 300 KM? Bedą hybrydy typu plug-in (PHEV)

Sportowa submarka Cupra, która wyodrębniła się od Seata w 2018 roku, zaprezentowała właśnie swoje plany na najbliższą przyszłość. Wkrótce możemy się spodziewać kilku nowości w salonach.

Jedną z nich jest hybrydowy SUV Terramar. Ma to być ostatni model tej marki dostępny z benzynowymi i wysokoprężnymi silnikami spalinowymi.

Cupra Terramar Tavascan Urbanrebel
Cupra Terramar Tavascan Urbanrebel

To będą najtańsze auta elektryczne z Grupy VAG. Skoda, VW i Cupra zapowiedziała nowości

Cupra Terramar powstanie na zmodyfikowanej płycie podłogowej MQB i będzie mierzyła około 450 centymetrów długości. Na rynku zobaczymy go w 2024 roku.

Pod maskę trafią silniki wspomagane miękką hybrydą, jak również hybrydy typu plug in. Wersje PHEV powinny oferować nawet 100 kilometrów zasięgu wyłącznie na prądzie.

Cupra Urbanrebel
Cupra Urbanrebel
Cupra Urbanrebel
Cupra Urbanrebel

Oprócz Terramar, naszym oczom ukazał się miejski elektryk w postaci Urban Rebel, którego zapowiadano już w 2021 roku. Tam na przednią oś trafi 226 elektrycznych koni, które pozwolą na przyspieszenie do 100 km/h w 6,9 sekundy. Teoretyczny zasięg wyniesie 440 kilometrów.

Tuż obok zaprezentowano również kolejnego SUV-a nazwanego Tavascan. To bliźniak Volkswagena ID.4 oraz Skody Enyaq iV. Znajdziemy w nim napęd na wszystkie koła, który zapewni 299 koni mechanicznych. Przewidywany zasięg to 480 kilometrów.

Cupra Formentor
Cupra Formentor

Cupra Formentor VZ5 ABT “zrobi porządek” w serii DTM. Tuner podniósł moc do 450 KM (wideo)

Oba te samochody zadebiutują na rynku rok później niż Terramar. Pojawiły się też zdjęcia przedstawiające wygląd nowej generacji modeli Leon oraz Formentor. Możemy zatem przewidzieć jak będą wyglądali ich następcy.