On nie wie co to nerwy. Żeby się odstresować odpala w nocy 6.3 V12 w swoim Ferrari (wideo)

Różni ludzie w bardzo różny sposób lubią spędzać wolne wieczory. Jedni oglądają ze swoją drugą połówką filmy popijając wino, inni grają na konsoli, a jeszcze inni wsiadają do samochodu.

Jazda bez celu po pustym ciemnym mieście może być bardzo interesująca. Szczególnie jeśli w garażu czeka na nas wyjątkowy samochód, który zachęca do dynamicznej jazdy.

Momentalnie obudził całą okolicę. Ferrari F12 z wydechem Novitec brzmi przerażająco (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo postanowił uwiecznić taką przejażdżkę. Miał do dyspozycji nietuzinkowe auto w postaci Ferrari F12berlinetta.

Wolnossący silnik V12 o pojemności 6.3 litra generuje w nim aż 740 koni mechanicznych oraz 690 niutonometrów momentu obrotowego. Wszystko to trafia wyłącznie na tylne koła.

Oprócz przyspieszenia do 100 km/h w 3,1 sekundy wielką przyjemność sprawia również dźwięk dwunastu cylindrów. Potrafi on nieźle podnieść poziom adrenaliny, co raczej nie jest pożądane tuż przed snem.

Budzi całą okolicę odpalając swoje Ferrari. 6.5-litrowe V12 nie należy do dyskretnych (wideo)

Należy jednak podczas takich przejażdżek zawsze przestrzegać przepisów i ograniczeń prędkości. Pokusa wciśnięcia gazu do dechy jest ogromna, ale przy obecnych wysokościach mandatów warto jednak się powstrzymać.