On nie oszczędza swojego Porsche. Autem za 8 mln zł pali gumę na zabytkowych drogach (wideo)

Wielu szczęściarzy, którzy byli w stanie nabyć auto o bardzo ograniczonej produkcji, chucha na nie i dmucha. Liczą na jeszcze większy wzrost wartości i możliwość lepszego zarobku w przyszłości.

Są też na szczęście osoby, które nie boją się korzystać z tego typu pojazdów. Jedną z nich możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Szkoda tylko, że doszło do tego na drodze publicznej.

Wjechał 1 z 1270 Porsche Carrera GT na tor. “Nigdy wcześniej tego nie robiłem” (wideo)

Siwy, starszy Pan wsiadł za kierownicę 1 z 1270 wyprodukowanych egzemplarzy Porsche Carrera GT. W jego kolekcji znajduje się sztuka w srebrnym kolorze.

Postanowił wykorzystać potencjał 5.7 litrowego silnika V10. Na tylne koła trafiła moc 612 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 590 niutonometrów.

Nie wykorzystano ich jednak do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, ani osiągnięcia prędkości maksymalnej 334 km/h. Kierowca miał dużo więcej frajdy.

Zawieszenie Porsche Carrera GT się rozsypało. “Może dlatego zginął Paul Walker?” (wideo)

Postanowił spalić gumę dookoła ronda w samym centrum włoskiej stolicy mody, czyli Mediolanu. Na zabytkowej drodze zostawił więc trochę czarnych śladów.