Nowy Mercedes-Benz GLC (2022) oficjalnie. SUV w wersji Plug-In Hybrid ma zasięg 100 km (wideo)

Mercedes-Benz GLC jest z nami na rynku już od 2015 roku, zastąpił on wtedy model GLK. W roku 2017 SUV przeszedł facelifting, a teraz jesteśmy świadkami premiery kolejnej generacji tego samochodu.

Zmiany na zewnątrz nie są drastyczne. Od razu będziesz miał pewność że obcujesz właśnie z Mercedesem GLC. Najbardziej widoczne różnice to przeprojektowane lampy z przodu i z tyłu, oraz nowe zderzaki.

Mercedes-Benz GLC
Mercedes-Benz GLC

Mercedes-AMG One 2022 oficjalnie. Ma silnik 1.6 V6 z Formuły 1 i pojedzie max 352 km/h (wideo)

Nowe GLC nieco urosło względem poprzednika. Jest o 61 milimetrów dłuższe, a rozstaw osi zwiększono o 15 milimetrów. Powinniśmy zatem odczuć nieco więcej przestrzeni wewnątrz. Bagażnik oferuje teraz pojemność 620 litrów.

Dużo więcej dzieje się w środku. Tutaj znajdziemy podobny układ jak w technologicznym bracie GLC, czyli w Klasie C. Wielki ekran na desce rozdzielczej obsługuje najnowszy system multimediów.

Mercedes-Benz GLC
Mercedes-Benz GLC

Jest on elementem wyposażenia standardowego. Podobnie jak wirtualny kokpit, grzane fotele, obsługa Apple CarPlay i Android Auto, czy czytnik linii papilarnych, dzięki któremu z łatwością zapiszesz swoje ustawienia.

Oferta silnikowa składa się z wariantów: GLC 200 4MATIC (204 KM), GLC 300 4MATIC (258 KM), GLC 300 e 4MATIC (313 KM), GLC 400 e 4MATIC (381 KM), GLC 220 d 4MATIC (197 KM), GLC 300 de 4MATIC (335 KM).

Mercedes-Benz GLC
Mercedes-Benz GLC

Każdy z nich bazuje na 2.0 litrowej jednostce 4-cylindrowej. Modele z oznaczeniem 'e’ to hybrydy typu plug-in, pozostałe wersje korzystają z układu miękkiej hybrydy.

Samochody, które możemy naładować z gniazdka zapewniają bezemisyjny zasięg na poziomie nawet 100 kilometrów. Wkrótce poznamy również warianty przygotowane przez Mercedesa-AMG, ale nie spodziewaj się tam jednostek o większej pojemności.

Mercedes-Benz GLC
Mercedes-Benz GLC

Lista wyposażenia opcjonalnego składa się między innymi z tylnej osi skrętnej, reflektorów LED DIGITAL LIGHT, foteli z funkcją masażu czy systemu audio marki Burmester, którego 15 głośników ma moc 710 W.

Taki będzie nowy Mercedes-Benz Klasy G. Obróci się o 180 stopni w miejscu, jak czołg (wideo)

Nie znamy jeszcze niestety polskiego cennika ani daty wprowadzenia nowego Mercedesa GLC na rynek. Najprawdopodobniej musimy na te informacje poczekać jeszcze kilka miesięcy. Podejrzewamy, że pierwsze auta pojawią się w salonach jesienią 2022 roku.