Nowe BMW X3 zaskoczyło kierowcę w teście łosia. “Im wyższa prędkość, tym lepiej” (wideo)

Stabilne zachowanie samochodu w sytuacjach awaryjnych jest bardzo ważnym aspektem dotyczącym bezpieczeństwa. Producenci nie chwalą się natomiast wynikami na przykład testu łosia.

Na szczęście informacje na ten temat można dość łatwo znaleźć w sieci. Jeden z kanałów na YouTube zajmuje się przeprowadzaniem tego typu prób na nowych samochodach.

Sprawdzili największy model Dacii w teście łosia i slalomie. “Tak średnio, bym powiedział” (wideo)

Tym razem bohaterem odcinka jest nowe BMW X3. To egzemplarz w wersji xDrive20d, na 20-calowych felgach z oponami marki Pirelli. Pod maską tego auta pracuje 2.0 litrowy silnik diesla o mocy 190 koni mechanicznych.

Najwyższą prędkością na wejściu do bramki było aż 81 km/h. Jak twierdzą autorzy nagrania, jest to rewelacyjny wynik, który pobiło zaledwie kilka aut spośród ponad 300 przez nich testowanych.

Co ciekawe, czystego przejazdu nie udało się wykonać przy niższej prędkości. Jadąc 79 km/h za każdym razem auto wymykało się spod kontroli i uderzało w słupki.

Peugeot 308 “przestraszył się” testu łosia. Trzeba było skorzystać z drugiego egzemplarza (wideo)

Przeprowadzono również test jazdy w slalomie. Tam udało się osiągnąć taki sam rezultat jak na przykład Mercedes-Benz EQS i o sekundę gorszy niż faworyt w tym zadaniu, czyli MINI Cooper SE Countryman.