Nowe BMW M3 zostało pokonane przez Audi i Alfę. “Bawarka nie miała szans” (wideo)

Nie od dzisiaj wiadomo, że moc silnika to nie wszystko. Bezpośrednie pojedynki potrafią udowodnić, że liczy się też mnóstwo innych czynników.

Adam, Łukasz i Patryk wybrali się na lotnisko aby sprawdzić czas przejazdu dystansu 1/4 mili w testowanych przez siebie autach. Faworytem tego pojedynku bez wątpienia było Audi Adama.

Audi RS6 ma już 20 lat. Adam, Łukasz i Patryk porównali wszystkie generacje w wyścigu (wideo)

To RS7 Sportback, które pod maską skrywa najwyższą moc. 4.0 litrowy silnik V8 generuje 600 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego. Mamy tu do czynienia również z genialnym napędem Quattro.

Po jego prawej stronie stanął Patryk w BMW M3 Competition. 3.0 litrowy motor dostarcza na tylną oś moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 650 niutonometrów.

Łukasz przyciągnął ze sobą Alfę Romeo Giulia w wersji Quadrifoglio. 2.9 litrowa jednostka V6 generuje 510 koni mechanicznych i równe 600 niutonometrów. W tym aucie nie ma natomiast nawet procedury startu.

Patryk sprawdził, czy słabszym BMW M2 uda mu się pokonać Forda Mustanga GT 5.0 V8 (wideo)

Na starcie, bez najmniejszych wątpliwości od razu do przodu wystrzeliło Audi. Po chwili zostało ono jednak niespodziewanie dogonione przez włoskiego sedana. Patryk w BMW mógł się tylko przyglądać całej akcji z daleka.