Nowe BMW M3 “po programie” z niezłą dokładką mocy. Walczy z “kotem” ze Stuttgartu (wideo)

Obecnie oferowane Porsche 911 Turbo S jest jednym z najlepiej przyspieszającyh samochodów spalinowych na rynku. Oczywiście mówimy o autach w „rozsądnych” pieniądzach, które są dostępne w salonach.

Za napęd odpowiada tam 3.8 litrowa jednostka benzynowa typu bokser. 6 podwójnie turbodoładowanych cylindrów generuje 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Porsche 911 Turbo S 991.2 ma v-max 330 km/h. Jego egzemplarz osiąga więcej po 1000 m (wideo)

Są one przekazywane na wszystkie cztery koła, dzięki czemu oficjalnie czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy. W rzeczywistości udaje się uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Redakcja CarWow spróbowała zestawić to Porsche z BMW M3 Competition z napędem xDrive. W tym egzemplarzu nie mamy jednak do czynienia z mocą 510 koni mechanicznych. Jest nieco lepiej.

Po wizycie w firmie tuningowej i zmianie oprogramowania silnika, 3.0 litrowa jednostka R6 generuje teraz 600 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego. Zapowiada się obiecująco.

Pierwsza próba dała nadzieję kierowcy BMW, gdyż okazała się dla niego zwycięska. Później było jednak już trochę gorzej, ale i tak, niezbyt duża różnica pokazuje jak piekielnie szybkie jest BMW M3 po delikatnym tuningu.