Nico Rosberg wyproszony zza kółka Mercedesa. “Przesiądź się, nie możesz go prowadzić” (wideo)

Postać Nico Rosberga powinna być znana każdemu, kto interesuje się motoryzacją. To mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2016, oraz dwukrotny wicemistrz z lat 2014 oraz 2015.

Podczas swojej kariery w F1 był członkiem zespołu Williamsa oraz Mercedesa. To właśnie z tą drugą ekipą udało mu się wywalczyć mistrzostwo, pokonując Lewisa Hamiltona.

Mercedes może być dumny. Ich auto elektryczne z “palcem w nosie” przejechało ponad 1000 km

Niedawno Mercedes zaprosił go na prezentację wyjątkowego modelu EQXX. To elektryczne auto, które może się pochwalić naprawdę imponującym zasięgiem, który przekracza 1000 kilometrów.

Mercedes-Benz Vision EQXX
Mercedes-Benz Vision EQXX

Nico od pewnego czasu w wolnych chwilach chętnie prowadzi vloga, postanowił więc zaprezentować ten samochód swoim widzom. Niestety, zmieszał się, gdy nagle został upomniany przez pracownika Mercedesa.

Nico chciał po prostu wsiąść do auta i pokazać wszystkim jak się nim jeździ. Wtedy poinformowano go, że nie ma kompetencji aby prowadzić ten model.

Chodziło o brak odpowiedniej licencji R&D. Za kierownicą Mercedesa EQXX, w jeszcze nie do końca produkcyjnej wersji, mogą zasiadać tylko wykwalifikowani pracownicy marki ze Stuttgartu.

Nico Rosberg zaklinował się w tunelu w Monako. Pomogła tylna skrętna oś Mercedesa EQS (wideo)

Brzmi to trochę zabawnie gdy jeden z najlepszych kierowców świata, mistrz Formuły 1 słyszy, że nie może poprowadzić danego samochodu. No ale takie są najwidoczniej przepisy.