Możesz o nich tylko pomarzyć. M3 E46 z 5.0 V8 i M6 CSL parkują w tajnym garażu BMW M (wideo)

Stare magazyny niektórych producentów samochodów skrywają prawdziwe skarby. Przechowują oni tam samochody, które nigdy nie zostały pokazane publicznie.

Często są to prototypy, których wprowadzenie do oferty z jakichś powodów nie doszło do skutku. Bywają to również efekty eksperymentów inżynierów, którzy dostali wolną rękę do stworzenia nowej wariacji danego modelu.

Tak wygląda nowe BMW M3 Touring. Sportowe kombi trafi do oferty jeszcze w tym roku (wideo)

BMW właśnie pochwaliło się kilkoma tego typu samochodami. Pierwszym z nich jest BMW M3 CSL E46 z wielką niespodzianką pod maską. Udało się tam zmieścić 5.0 litrowy silnik V8 z BMW M5 E39.

Drugą ciekawostką jest zmodyfikowany egzemplarz BMW M5 E60. Przekładnię SMG zastąpiono nowszą skrzynią DCT, a dach wymieniono na karbonowy. Zwiększono też moc 5.0 litrowego silnika V10 z 507 do 630 koni mechanicznych.

Ostatnim autem pokazanym w tej części nagrania jest BMW M6 E63 w wydaniu CSL. Z zewnątrz wyróżnia je jedynie aktywny spojler na klapie bagażnika oraz lusterka. Obniżono również masę usuwając z wnętrza zbędne elementy wyposażenia.

Tak James Bond sterował BMW 750iL za pomocą komórki. Producent ujawnia tajemnicę (wideo)

Wielka szkoda, że BMW nie zdecydowało się na wprowadzenie takich wariantów do oferty. Jesteśmy ciekawi co jeszcze kryje się w sekretnych magazynach BMW M. Już wkrótce zobaczymy więcej podobnych nagrań.