Lamborghini zbudowało samochód do zadań specjalnych. Ten Urus nie boi się niczego (wideo)

Lamborghini całkiem niedawno pochwaliło się ciekawym osiągnięciem z udziałem modelu Urus. Udało się im już sprzedać ponad 20 000 egzemplarzy sportowego SUV-a.

Model ten cieszy się ogromną popularnością. Przyciągnął do włoskiej marki wielu nowych klientów, którzy zostali skuszeni osiągami i stylistyką Urusa.

Facet zamówił Lamborghini Urus. “Pojeździ za darmo i jeszcze zarobi, co za szczęściarz” (wideo)

Pod jego maską pracuje 4.0 litrowy motor V8 o mocy 650 koni mechanicznych i momencie obrotowym 850 niutonometrów. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 305 km/h.

Jak jednak widać na załączonym nagraniu, samochód ten może się równie dobrze spisywać poza utwardzonymi drogami. Lamborghini przygotowało specjalny egzemplarz Urusa z akcesoriami offroadowymi.

Posiada on wielkie metalowe osłony zderzaków, dodatkowe oświetlenie, wyciągarkę, a nawet miejsce na koło zapasowe na klapie bagażnika. Wystarczyłoby jeszcze zmienić opony na jakieś A/T i z pewnością nawet ciężki teren nie byłby dla niego wyzwaniem.

Tym Lamborghini wjedziesz wszędzie. Kierowcy testowi nie oszczędzają go na śniegu (wideo)

Egzemplarz ten był już wykorzystywany podczas jazd testowych w Skandynawii. Asystował między innymi Huracanowi Sterrato przy jego śnieżnych szaleństwach kilka miesięcy temu.