Kupili limuzyny, które były kiedyś warte setki tysięcy złotych. “Przeorali je w terenie” (wideo)

Flagowe limuzyny producentów klasy premium zawsze wzbudzają podziw i pożądanie. Niestety, a może i stety, tego typu samochody strasznie szybko tracą na wartości.

Kilkunastoletnie egzemplarze można kupićza ułamek pierwotnej ceny. Wydając naprawdę niewiele jesteśmy w stanie doświadczyć komfortu na najwyższym poziomie.

Zabrali dwa Lamborghini w “offroad”. Wybrali do tego najmniej odpowiednie modele (wideo)

Oczywiście należy pamiętać, że sam koszt zakupu to nie wszystko. Ceny części i serwisowania nadal mogą być bardzo wysokie. O konieczność naprawy jest łatwo szczególnie wtedy, gdy korzysta się z auta w nieodpowiedni sposób.

Autorzy załączonego nagrania postanowili sprawdzić, jak limuzyny kupione za 5000 złotych poradzą sobie w naprawdę ciężkim terenie. Na linii startu stanęło BMW Serii 7, Lexus LS oraz Mercedes-Benz klasy S.

BMW 735i napędzane jest 272-konnym silnikiem 3.6 V8. Pod maską Mercedesa S320 CDI pracuje 3.2 litrowy diesel V6 o mocy 200 koni mechanicznych. Lexus zamontował w swoim LS430 4.3 litrowe V8 generujące 280 koni mechanicznych.

BMW M5 pojechał w “offroad”. Wybrał zły tryb napędu xDrive i “auto stało w miejscu” (wideo)

Limuzyny z napędem na tylną oś poddano dosyć ciężkim próbom i przyznawano im punkty w zależności od tego, jak sobie poradziły. Na koniec podsumowano punktację i wyłoniono zwycięzcę.