Kupił pagani za 14 mln zł netto i teraz nie ma spokoju. Spotterzy ciągle za nim biegają (wideo)

Samochody marki Pagani wywołują ogromne zainteresowanie wśród miłośników motoryzacji. Te włoskiej produkcji auta są arcydziełem inżynierii i marzeniem praktycznie każdego.

Horacio Pagani już wkrótce zaprezentuje światu trzeci model w historii marki. Za kilka miesięcy zastąpi on obecne na rynku od 2012 roku Pagani Huayra.

Wielu Polaków odetchnie z ulgą. Nie będą musieli latać do Włoch, żeby zamówić swoje Pagani

Całkiem niedawno w Warszawie pojawił się jeden z egzemplarzy w wydaniu Roadster BC. Ten konkretny wariant powstał w liczbie wyłącznie 40 egzemplarzy. Cena każdego z nich przekracza 13 800 000 złotych netto.

Nic więc dziwnego, że spotterzy z całej stolicy ruszyli na poszukiwania tak wyjątkowego okazu. Kierowca nie mógł liczyć na chwilę spokoju, ciągle był obserwowany przez obiektywy.

Za napęd Pagani Huayra Roadster BC odpowiada 6.0 litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V12. Na tylną oś trafiają 802 konie mechaniczne oraz 1050 niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry zapewniają wyśmienite osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 km/h.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce taki widok będzie nieco bardziej popularny. Niedawno Grupa Pietrzak otworzyła bowiem w naszym kraju oficjalne przedstawicielstwo Pagani.

To oficjalnie pierwsze polskie Pagani. Huayra Roadster opuściła salon w Katowicach (wideo)

Jego siedziba zostanie wkrótce otwarta w Warszawie, ale całkiem niedawno z katowickiego salonu La Squadra wyjechał już pierwszy zamówiony przez Polaka egzemplarz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Arek Kacper Dryk (@arek_carspotter_)