Kupił Mercedesa-AMG G 63 Brabus 800 za 200 tys zł. Pod maską pracuje silniczek 1.5 (wideo)

Jedną z najbardziej pożądanych i „sympatycznie” wyglądających terenówek na rynku bez wątpienia jest Suzuki Jimny. Niewielkich rozmiarów kanciata karoseria może niektórym kojarzyć się z Gelendą.

Autorzy auta widocznego na nagraniu postanowili w pełni wykorzystać ten potencjał. Jeden z egzemplarzy japońskiego samochodu zmodyfikowali w bardzo efektowny sposób.

Większe Suzuki Jimny Long na horyzoncie. Kiedy 5-drzwiowy wariant trafi do polskich salonów?

Kompletnie przebudowane nadwozie wygląda teraz jak miniaturowa wersja Mercedesa-AMG G 63 po tuningu Brabusa. Zadbano o wszelkie detale, nawet takie jak oryginalne klamki z niemieckiego auta.

Suzuki Jimny Brabus 800 Mercedes-AMG G 63
Suzuki Jimny Brabus 800 Mercedes-AMG G 63 fot. collectingcars.com

Magia dzieje się również w środku, gdzie panuje pomarańczowa skóra i alcantara. Udało się nawet zamontować system bezkluczykowego uruchamiania auta, oraz podświetlenie sufitu imitujące gwiazdy.

Pod maską nadal pracuje 1.5 litrowy, wolnossący silnik benzynowy o mocy 102 koni mechanicznych. Spaliny są natomiast wydalane przez charakterystyczny dla G63 wydech umieszczony po bokach.

Suzuki Jimny próbuje wyciągać ciężarówkę: poszedł jak RS7! Cud, że lina wytrzymała (wideo)

Tak zmodyfikowane Suzuki Jimny zostało wystawione niedawno na aukcję collectingcars.com. Zwycięzca zdecydował się zapłacić za ten egzemplarz 38 750 funtów, czyli według obecnego kursu około 210 000 złotych.