Kierowcy testowi nie oszczędzają Purosangue. V12 głośno ryczy pod maską SUVa Ferrari (wideo)

Już we wrześniu 2022 roku Ferrari oficjalnie zaprezentuje swojego pierwszego SUV-a. Na model Purosangue czekamy z niecierpliwością od wielu lat.

Wiemy już na pewno, że pod jego maskę trafi potężny silnik V12. Kolejnym dowodem na taki stan rzeczy jest brzmienie jednostki napędowej uwiecznione na załączonym nagraniu wideo.

Wiemy kiedy spodziewać się Ferrari Purosangue. Gruby portfel nie starczy do zakupu SUV-a z V12

Producent cały czas przeprowadza jazdy próbne i właśnie podczas jednej z nich został przyłapany przez autora filmu. Włoski SUV pędził w towarzystwie najmocniejszego wariantu Ferrari 812.

Dwa auta przelatujące jeden za drugim lokalną drogą zrobiły ogromne wrażenie. Pod maską 812 Competizione A pracuje aż 830-konny silnik V12 o pojemności 6.5 litra.

Nadal nie wiemy jaką mocą będzie się legitymowało Purosangue, ale z pewnością możemy liczyć na bardzo wysokie wartości. Ferrari nie planuje jednak podbić tym modelem rynku SUV-ów.

Wygląd Ferrari Purosangue oficjalnie ujawniony. Nadal nie wiemy co znajdzie się pod maską

Auto nie będzie tak szeroko dostępne jak chociażby Lamborghini Urus. Włosi chcą utrzymać roczny poziom produkcji Purosangue na poziomie zaledwie 20 procent całej gamy modelowej.