Kierowca nie wytrzymał. Własnoręcznie zaczął “usuwać” aktywistów blokujących drogę (wideo)

Niestety czasami zdarza się tak, że aby problem został zauważony przez większą liczbę ludzi, potrzebne jest jego spore nagłośnienie. Powstają wtedy na przykład strajki czy protesty.

Niektóre z nich potrafią dość mocno uprzykrzyć życie, ale niekoniecznie osobom, które mają cokolwiek wspólnego z daną sytuacją. Dzieje się tak na przykład podczas blokad dróg.

Pajac w BMW zablokował ruch. Prezes w Rollsie nie wytrzymał. “Musi znać swoje miejsce” (wideo)

Niewinni kierowcy stoją wtedy w ogromnych korkach, tracą mnóstwo czasu i przez to zazwyczaj również pieniędzy. Tym razem jedna z zatrzymanych osób nie wytrzymała.

Mężczyzna wysiadł ze swojego auta i siłą zaczął „usuwać” aktywistów siedzących na środku drogi ekspresowej we Włoszech. Byli to członkowie grupy Extinction Rebellion.

To „międzynarodowy ruch wykorzystujący akcje masowego obywatelskiego nieposłuszeństwa w celu wymuszenia na rządach działań zapobiegających antropogenicznym zmianom klimatu, utracie bioróżnorodności, masowemu wymieraniu gatunków oraz zagrożeniu wyginięciem ludzkości.”

Spóźniony “Golfiarz” poleciał po bandzie. “Korek? Jaki korek? Ja się przecież spieszę” (wideo)

Aktywiści po pewnym czasie zostali aresztowani przez policjantów. Ruch na zatłoczonej autostradzie w okolicach Rzymu na szczęście przywrócono do normy.