Gość z Bentleya robił co mógł, żeby dać rywalowi jakiekolwiek szanse. Wszystko na marne (wideo)

Po wygranej na loterii możesz mieć ochotę na zakup luksusowego auta bez dachu, które zapewni kosmiczny komfort oraz niezłe osiągi. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz porównanie dwóch takich aut.

Na linii startu do wyścigu równoległego stanęło dwóch reprezentantów Wielkiej Brytanii. Rolls-Royce Dawn miał się zmierzyć z Bentleyem Continentalem GTC w wersji Speed.

Bentley Bentayga Speed W12 Mansory Feroza Edition. Turkusowa “Baba Jaga” ma 900 KM

Bentley napędzany jest przez 6.0 litrową jednostkę W12. Generuje ona moc 660 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący aż 900 niutonometrów.

Bentley Continental GTC Speed
Bentley Continental GTC Speed

Mamy tu do czynienia z napędem na wszystkie koła oraz dwusprzęgłową skrzynią biegów z funkcją procedury startu. Za takie auto trzeba zapłacić około 1,3 miliona złotych.

Nie można powiedzieć, że Rolls-Royce należy do samochodów słabych. Pod jego maską pracuje 6.6 litrowy, podwójnie doładowany motor V12.

Na tylną oś przekazywanych jest 570 koni mechanicznych oraz 830 niutonometrów momentu obrotowego. Inżynierowie nie przewidzieli jednak, że któryś z klientów będzie miał ochotę się pościgać.

Rolls-Royce Dawn
Rolls-Royce Dawn

W luksusowym kabriolecie wartym około 1,7 miliona złotych nie uświadczysz opcji Launch Control. Oba samochody różni też około 120 kilogramów, co działa na niekorzyść Rollsa.

Zabrał ojcu złotego Rolls-Royce’a i pojechał na miasto zaszaleć. “Tylne gumy do kosza” (wideo)

Kierowca Bentleya naprawdę się postarał, aby dać swojemu rywalowi jakiekolwiek szanse. Nawet zabranie na pokład trzech pasażerów nie zrobiło na Continentalu żadnego wrażenia.