Gość z Audi RS6 pokazał typkowi z Lamborghini, że źle wybrał. Rodzinne kombi dało czadu (wideo)

Chcąc kupić naprawdę szybki samochód nie musisz się ograniczać do wyboru mało praktycznego i 2-osobowego auta. Przy odrobinie fantazji jesteś w stanie stworzyć coś naprawdę ciekawego.

Pojedynek pokazany na załączonym nagraniu wideo jest na to świetnym przykładem. Na starcie do wyścigu stanęły: Lamborghini Huracan Performante, BMW X5 M oraz Audi RS6 C8.

Myślał, że 800 KM w RS6 da mu łatwą wygraną. Lambo pokazało, że moc to nie wszystko (wideo)

Czytając to zestawienie od razu można pomyśleć, że zwycięzcą okaże się włoskie, 2-osobowe, 640-konne Lamborghini. Okazuje się jednak, że pozostali zawodnicy nie skrywają pod maską seryjnych silników.

Audi RS6 BMW X5 M Lamborghini Huracan Performante
Audi RS6 BMW X5 M Lamborghini Huracan Performante

Właściciel wielkiego SUV-a BMW był w stanie wycisnąć z 4.4 litrowego V8 moc 740 koni mechanicznych i moment obrotowy 943 niutonometrów. Seryjnie samochód ten legitymuje się potencjałem 575 koni mechanicznych i 750 niutonometrów.

Rodzinne kombi w postaci Audi RS6 C8, po wyjechaniu z salonu daje kierowcy do dyspozycji 600 koni mechanicznych. W tym przypadku mamy natomiast do czynienia z autem o mocy 830 koni mechanicznych.

“Gdy masz Lamborghini, ale bardzo się spieszysz”. Audi RS6 ciągnie włoskie auto na lawecie (wideo)

BMW co prawda nie udało się pokonać Huracana, ale nie można mu zarzucić, że jest ospałym SUV-em. Audi RS6 natomiast bez najmniejszego problemu rozprawiło się z dużo mniej praktycznym włoskim supercarem.