Dwóch łebków pojechało swoim starym Audi A6 na łowy. Jednej nocy ukradli cztery komplety kół

Łupem złodziei samochodowych nie padają tylko i wyłącznie całe auta. Trafiają się również przestępcy, którzy specjalizują się w rozkradaniu wybranych części samochodów.

Dość popularne niestety jest ostatnio wycinanie katalizatorów. Na zaprzyjaźnionym skupie można za taki element dostać naprawdę ładną sumę pieniędzy.

Skoda Fabia
Skoda Fabia fot. lodzka.policja.gov.pl

Zastawił widok Passatem i wyszedł “na fajkę”. W tym czasie złodziej wycinał katalizator (wideo)

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego dostali pewnej nocy zgłoszenie dotyczące kradzieży kół z aut na jednym z osiedlowych parkingów. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce i rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Podczas patrolowania ulic zauważyli Audi A6 C5 z przyciemnionymi szybami. Na widok radiowozu jego kierowca zaczął przyspieszać. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

W środku niemieckiego kombi znaleźli aż cztery komplety kół. Pochodziły one oczywiście z kradzieży dokonanych tej nocy. Dodatkowo, Audi posiadało kradzione tablice rejestracyjne.

Audi A3 Sportback
Audi A3 Sportback fot. lodzka.policja.gov.pl

Pod wpływem narkotyków uciekał kradzionym BMW X6. Zatrzymali go polscy policjanci (wideo)

37-letni kierowca oraz 27-letni pasażer trafią teraz przed sąd. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Koła wróciły już na piasty samochodów, z których zostały skradzione.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl