Chciał się popisać przy uczestnikach “wyścigu szpanerów”. Skasował McLarena i Lambo (wideo)

Z pewnością kojarzysz nazwę Gumball3000. To bardzo popularna wśród miłośników motoryzacji impreza, która ma również charakter charytatywny. 27 maja 2022 roku ruszyła jej 22 edycja.

Uczestnicy wystartowali z Toronto i przez kilka dni będą podróżować przez Kanadę i Stany zjednoczone. Ich przejazd zakończy się 3 czerwca, w momencie dojazdu do Miami.

Tak chciał sprawdzić solidność McLarena 720S. “Wskoczył na niego jak na trampolinę” (wideo)

Osoby, które biorą w niej udział mogą się pochwalić naprawdę wyjątkowymi samochodami. Nie brakuje aut marek takich jak Lamborghini, Ferrari czy McLaren. Niestety, zdarzają się również nieprzyjemne incydenty.

Jeden z nich zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Nie byli to co prawda uczestnicy samej imprezy, ale osoby, które przyjechały w miejsce jej przejazdu, aby popodziwiać auta i popisać się, że nie posiadają dużo gorszych samochodów.

Kierowca Mclarena 570S trochę przesadził z prędkością i spowodował kolizję. Chciał przejechać między BMW i8 oraz Lamborghini Aventadorem SV. Mocno uszkodził wszystkie trzy samochody.

Kierowca McLarena najwidoczniej nie mógł się oprzeć przed wciśnięciem gazu do dechy i uwolnieniu potencjału 3.8 litrowego silnika V8. Generuje on moc 570 koni mechanicznych.

Teraz żałuje, że wymienił maskę w McLarenie. Wodę z wlotów musiał wyciągać mopem (wideo)

Razem z 600 niutonometrami momentu obrotowego pozwalają one na przyspieszenie do 100 km/h w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna również imponuje, wynosi 328 km/h.

Mamy też nagranie z drugiej kamery, na którym widać również skutki kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.