Bugatti Christiano Ronaldo rozbite. Ochroniarz zabrał je na przejażdżkę i nie opanował 1200 KM

Postaci Christiano Ronaldo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, który ma na swoim koncie mnóstwo tytułów.

Taka pozycja pozwoliła mu na zgromadzenie ogromnego majątku. W jego garażu nie brakuje oczywiście wielu najdroższych i najszybszych samochodów. Niestety, jeden z nich uległ właśnie uszkodzeniu.

Cristiano Ronaldo odchodzi z Juventusu? Wywozi swoje samochody z Włoch (wideo)

I to nie byle jaki, bo Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. Jeden z ochroniarzy piłkarza wziął auto na przejażdżkę i rozbił je na betonowym ogrodzeniu na Majorce.

Najprawdopodobniej zbyt szybko wszedł w zakręt i stracił panowanie nad francuskim hypercarem. Na szczęście kierowcy nic się nie stało i żaden inny uczestnik ruchu nie brał udziału w zdarzeniu.

Za napęd Bugatti Veyrona Grand Sport Vitesse odpowiada 8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami. Generuje on moc 1200 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 1500 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tylko 2,6 sekundy. Prędkość maksymalną zdecydowano się ograniczyć elektronicznie do 375 km/h.

Tym Ferrari jeździł Robert Lewandowski. Teraz możesz je mieć. Aktualna cena to tylko 232 000 zł

Ochroniarz oczywiście przyznał się do winy i nie ma zamiaru uciekać od odpowiedzialności. W momencie wprowadzenia auta do sprzedaży, cena bazowego egzemplarza wynosiła około 9,5 miliona złotych.