Bentley Continental GT Mulliner. Najmocniejszy i najbardziej luksusowy wariant w historii marki

Może na pierwszy rzut oka auto widoczne na załączonych zdjęciach wygląda jak każdy inny Bentley Continental GT. Jest to jednak najmocniejszy wariant jaki kiedykolwiek był oferowany przez Brytyjczyków.

Wersja Mulliner charakteryzuje się specjalnym wzorem grilla, przyciemnionymi chromami i jeszcze bardziej luksusowym wnętrzem. W środku znajdziesz około 400 000 przeszyć na fotelach, boczkach drzwi czy desce rozdzielczej.

Bentley Continental GT Mulliner
Bentley Continental GT Mulliner

Bentley Bentayga Speed W12 Mansory Feroza Edition. Turkusowa “Baba Jaga” ma 900 KM

Najważniejsza rzecz drzemie się natomiast pod maską. 6.0 litrowy silnik W12 twin turbo generuje teraz aż 659 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Dzięki takim parametrom osiągnięcie prędkości 100 km/h zajmuje tylko 3,6 sekundy. Wjeżdżając na niemiecką autostradę będziesz mógł rozpędzić się aż do 335 km/h.

Bentley Continental GT Mulliner
Bentley Continental GT Mulliner

O świetne prowadzenie zadba system skrętnych tylnych kół, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czy adaptacyjne zawieszenie. Opcjonalnie można auto doposażyć w ceramiczny układ hamulcowy.

Pierwszy elektryczny Bentley o mocy 1400 KM? “Przyspieszenie może się okazać niekomfortowe”

Bentley podkreśla, że Continental GT Mulliner to najszybszy, najbardziej luksusowy i najmocniejszy wariant jaki do tej pory został stworzony. Jego publiczna premiera będzie miała miejsce podczas Goodwood Festival Of Speed.