Bentley Bentayga Speed W12 Mansory Feroza Edition. Turkusowa “Baba Jaga” ma 900 KM

Mansory od dawna słynie z nieprzeciętnych projektów tuningowych. Udając się do niego z własnym samochodem doskonale wiesz czego możesz się spodziewać.

Jednym z najnowszych dzieł tego tunera jest widoczny na załączonych zdjęciach Bentley Bentayga Feroza Edition, bazujący na wersji Speed z 6.0 litrowym silnikiem W12.

Mansory Bentley Bentayga Speed W12 Feroza Edition
Mansory Bentley Bentayga Speed W12 Feroza Edition

Dla Mansory 1000 KM to za mało. To Ferrari SF90 przyspiesza teraz do 100 km/h jak Bugatti Chiron

Karoseria pokryta turkusowym lakierem posiada mnóstwo nowych, wykonanych z włókna węglowego elementów. Niektóre z nich nie zostały pomalowane, co zapewnia świetny kontrast.

Ten sam kolor zapanował również we wnętrzu luksusowego brytyjskiego SUV-a. Odpowiednio zabarwiona skóra pojawiła się nawet na całej podłodze i podsufitce. Robi to ogromne wrażenie.

Mansory Bentley Bentayga Speed W12 Feroza Edition
Mansory Bentley Bentayga Speed W12 Feroza Edition

Nie zabrakło też zmian pod maską. Zamiast seryjnych 635 koni mechanicznych i 900 niutonometrów kierowca ma do dyspozycji aż 900 koni mechanicznych i 1250 niutonometrów momentu obrotowego.

Luksusowa limuzyna zmieniła się w “bandziora”. Jon Olsson odebrał Rollsa od Mansory (wideo)

Takie parametry pozwoliły na skrócenie czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h z 3,9 do 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna podniosła się natomiast z 306 do 323 km/h.