Alpina D4 S Gran Coupe (2022) oficjalnie. Ostatni moment na mocnego diesla (wideo)

Obecnie silniki wysokoprężne są coraz rzadziej spotykane w ofercie producentów samochodów. A na pewno nie są tak hucznie promowane jak jednostki benzynowe czy hybrydy.

Nie wszyscy jednak o nich kompletnie zapominają. Alpina wprowadziła właśnie do oferty zmodyfikowaną w swoim stylu Serię 4 Gran Coupe od BMW.

Alpina D4 S Gran Coupe
Alpina D4 S Gran Coupe

Auto oznaczone symbolem D4 S skrywa pod maską podwójnie turbodoładowanego, 3.0 litrowego diesla z układem miękkiej hybrydy. Kierowca otrzymuje do dyspozycji moc 355 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 730 niutonometrów.

Dzięki napędowi xDrive, tym oszczędnym, stylowym coupe jesteś w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy. Maksymalna prędkość jaką osiągniesz to 270 km/h.

Podniesienie mocy to nie wszystko co poprawiła Alpina. Mamy tu zmodyfikowane zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy oraz jeszcze bardziej precyzyjny układ kierowniczy.

Alpina D4 S Gran Coupe
Alpina D4 S Gran Coupe

Auto można zamówić w zielonym lub niebieskim kolorze nadwozia, który świetnie komponuje się z 20-calowymi felgami charakterystycznymi dla Alpiny. Wewnątrz nie brakuje stosownych plakietek.

Klienci chcący wydać nieco więcej mogą poprosić o wykończenie całego środka od nowa, z wykorzystaniem najwyższej jakości skóry. Cena Alpiny D4 S Gran Coupe w Niemczech zaczyna się od 79 700 euro.

Według aktualnego kursu jest to około 371 000 złotych. Najmocniejszy diesel w standardowym wydaniu BMW, czyli 430d xDrive Gran Coupe to w polskim salonie wydatek minimum 284 000 złotych.

Alpina D4 S Gran Coupe
Alpina D4 S Gran Coupe

Audi RS6 nie ma konkurencji? Alpina B5 Touring ma 621 KM i nie boi się kombi z Ingolstadt (wideo)

Alpina już teraz chętnie przyjmie od Ciebie zamówienie na to auto. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero we wrześniu tego roku. To bardzo ciekawa alternatywa na szybkie i długie podróże.