8.0 W16 w Bugatti to potwór. Nawet na postoju sprawia, że w autach włączają się alarmy (wideo)

Widząc na własne oczy jakikolwiek samochód marki Bugatti, da się odczuć jego potęgę. Jeśli masz to szczęście i spotykasz je w ruchu, dochodzi do tego donośny dźwięk jednostki napędowej.

Wielki silnik W16 o pojemności 8.0 litrów współpracuje z czterema turbosprężarkami. W standardowym wydaniu tego auta generuje on 1500 koni mechanicznych. Niektóre warianty mają o 100 koni więcej.

Facet w Bugatti Chiron jeździ z obstawą ochrony. Nie słyszał, że “pieniądze lubią ciszę” (wideo)

Bulgot 16 cylindrów potrafi wzbudzić podziw i szacunek. Takiego brzmienia nie zaznasz już w żadnym aucie elektrycznym. Nawet na wolnych obrotach robi on wrażenie.

Doskonałym przykładem jest sytuacja uwieczniona na załączonym nagraniu wideo. Spotterów ruszył z kamerą za Bugatti Chironem do parkingu podziemnego w Monaco.

Wystarczyło, że samochód stał chwilę przed szlabanem, a praca jednostki napędowej była na tyle odczuwalna, że wzbudziła alarm w Bentleyu zaparkowanym kilkanaście metrów dalej.

Ale zawód! Myślał, że w Bugatti Chiron będzie wyjątkowy. Na drodze spotkał drugiego (wideo)

Dodatkowo, mimo bardzo łagodnego zjazdu, prześwit Bugatti okazał się zbyt mały. Brak odpowiedniej techniki zjazdu spowodował, że auto przytarło przednim zderzakiem o beton.