Złodzieje połasili się na pickupa z przyczepą. Nie mieli pojęcia, jaki “łup” jest w środku (wideo)

Złodzieje samochodowi potrafią połasić się naprawdę na każdego rodzaju samochody. Niedawno, rabusiom z San Antonio w Teksasie spodobał się biały pickup stojący na jednym z parkingów.

Ukradli go razem z przyczepą, która była do niego podpięta. Jak się później okazało, w jej wnętrzu spoczywał bardzo wyjątkowy samochód wyścigowy.

Szalony pościg za Audi. Policja musiała strzelać, złodziej uciekał kładką dla pieszych (wideo)

Właściciel pickupa transportował akurat Mercedesa-AMG GT4. To auto bez homologacji drogowej, którego zbudowano w liczbie około 200 egzemplarzy.

Napędza go 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 510 koni mechanicznych. Bardzo zaawansowana aerodynamika i niska masa wynosząca 1390 kilogramów czynią go świetną torową zabawką.

Niestety, do tej pory nie udało się schwytać przestępców, ani odzyskać samochodu. Na szczęście łup jest na tyle charakterystyczny, że bardzo ciężko będzie im na nim zarobić.

Trzymali kradzione samochody o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych na podwórku (wideo)

Mamy nadzieję, że „zguba” szybko się znajdzie i właściciel Mercedesa wartego około 950 000 złotych będzie mógł wkrótce ponownie wyruszyć nim na ulubiony tor wyścigowy. Trzymamy kciuki za szczęśliwy finał.