Z pełnym gazem na przejściu. “Zabrać prawko. Niech zobaczy jak to jest być pieszym” (wideo)

Pieszy, który ma zamiar w dozwolonym miejscu przejść na drugą stronę przez jezdnię, powinien czuć się bezpiecznie. Między innymi dlatego prawie rok temu wprowadzono przepis, który daje mu pierwszeństwo przed kierowcą samochodu.

Miało to wymusić na użytkownikach samochodów większą czujność w okolicy pasów i póki co chyba się to sprawdza. Zdarzają się oczywiście jeszcze przypadki rażącej nieodpowiedzialności.

Przeleciał przed nosem przechodnia. “Mam AMG, więc na przejściu nie zatrzymuje się” (wideo)

Jednym z przykładów jest sytuacja przedstawiona na załączonym nagraniu wideo. Mogłoby się wydawać, że jeśli na przejściu dla pieszych ruchem steruje sygnalizacja świetlna, to pieszy może się czuć jeszcze bezpieczniej.

Niestety, tutaj możemy zobaczyć skrajną głupotę kierowcy, a właściwie kierowców. Już w pierwszych sekundach nagrania widzimy jedno auto, które przejeżdża na „bardzo późnym żółtym”.

Gdy piesi otrzymują sygnał zielony, i stawiają już pierwszy krok na jezdni, wtedy przed ich nosem przelatuje gość w Peugeocie 207. Naprawdę niewiele brakowało do tragedii.

Bardzo nie lubi ludzi wchodzących na przejście. Ominął je za wysepką jadąc na czołówkę (wideo)

Mamy nadzieję, że nagranie trafiło do odpowiednich służb i chętnie zajmą się one zidentyfikowaniem kierowcy. Warto chyba przywołać go do porządku i sprawić, żeby już nigdy nie wpadł na taki pomysł.